بهترین بازیکن لیگ از نگاه حسن روشن: دوندگی و قدرت تصمیم گیری او، من را یاد مهدوی کیا می اندازد

بهترین بازیکن لیگ از نگاه حسن روشن: دوندگی و قدرت تصمیم گیری  او، من را یاد مهدوی کیا می اندازد

حسن روشن پیشکسوت استقلال گفت: وریا غفوری بهترین فوتبالیست امروز ایران است.

روزنامه خبرورزشی نوشت: حسن روشن را می شناسیم. یکی از بی تعارف ترین منتقدان فوتبال که درباره استقلال و هر تیم دیگری آن چه به نظرش درست است را بیان می کند و ملاحظه کاری در ارتباط با او معنی ندارد. او درباره یکی از بازیکنان استقلال حرف زد.
وریا غفوری در شهرآورد گل زد. عجیب نیست که یک مدافع در شهرآورد گل بزند؟
نه! اتفاقاً در این قبیل بازی ها که همه از فوروارد انتظار گل زنی دارند، بازیکنانی از جنس وریا غفوری می توانند گل بزنند.
بیشتر در این باره توضیح می دهید؟
اول می خواهم درباره این پسر حرف بزنم. فوتبالیست خیلی خوبی است. همه مرا می شناسند. با کسی تعارف ندارم ولی باید بگویم در حال حاضر وریا در جمع بازیکنانی که در لیگ برتر ایران توپ می زنند، بهترین فوتبالیست است.
ویژگی هایش را می گویید؟
مهمترین ویژگی او دوندگی اش است. او بسیار پرانرژی است و البته نمی دانم چه خورد و خوراکی دارد ولی این بی دلیل اتفاق نمی افتد و حتم دارم با تمرینات ویژه ای که برای خودش در نظر گرفته، توانسته به این سطح از آمادگی برسد. این قدر انگیزه دارد که او را در همه نقاط زمین به ویژه در خط حمله می بینیم. مدتی است که بازی هایش را زیر نظر دارم. هم گل می زند، هم گل سازی می کند یا اگر نزند در پایه گذاری گل های استقلال نقش دارد. آمار دقیق ندارم ولی خیلی از گل های اخیر استقلال از جناحی شروع و در نهایت به ثمر رسیده که او بازی می کند.
چه کار می کند که از دفاع غافل نمی شود؟
دلیلش همان دوندگی اوست. وریا به محض از دست دادن توپ به عقب برمی گردد. مهدی مهدوی کیا هم در دوران اوجش همین سبک بازی را داشت که سمت راست تیمش را به نقطه قوت تبدیل می کرد. تیمی که دو تا …

اخبار پیشنهادی:

بهترین بازیکن لیگ از نگاه حسن روشن: دوندگی و قدرت تصمیم گیری  او، من را یاد مهدوی کیا می اندازد

Let’s block ads! (Why?)