گتوزو : شبی شرم آور برای هواداران رقم زدیم

سرمربی روسونری ها از شکست عجیب تیمش مقابل بنونتو کلافه و عصبانی است.
خبرگزاری فوتبال ایران پارس فوتبال دات کام :
در اتفاقی غیرقابل باور، بنونتو موفق شد اولین پیروزی خارج از خانه اش در تاریخ سری آ را با نتیجه ۱-۰ مقابل شاگردان گتوزو در تیم میلان در سن سیرو جشن بگیرد. این تیم، اولین امتیاز تاریخش در سری آ را نیز در نیم فصل اول مقابل همین تیم میلان به دست آورده بود. گتوزو تایید کرد تیمش در سراشیبی است و بدون روح بازی می کند.
پس از مسابقه، گتوزو در مصاحبه ای با مدیاست پرمیوم گفت:

واضح است که تیم در سراشیبی قرار دارد؛ وقتی اینچنین بدون روح بازی می کنید معلوم است که باعث شرمندگی می شوید. مشخصا مسئولیت این نتیجه با من است اما بعد وقتی بازی را دور هم آنالیز می کنیم، بهانه ها از بین می رود. وقتی مقابل تیمی چون بنونتو قرار می گیرید، تیمی که با وجود جایگاهش در جدول، فوتبال خوبی بازی می کند، نباید آنها دست کم بگیرید؛ نباید بدون روحیه و اراده به میدان بروید.
وقتی شور، هیجان و قدرت ذهنی لازم برای کاری را ندارید، مهم نیست که با چه تعداد مهاجم بازی می کنید. باید از طرفداران عذرخواهی کنیم چون وقتی چنین پیراهن با اعتباری را می پوشیم، نمی توانیم چنین شب های شرم آوری رقم بزنیم.
در طول هفته در تمرینات، بازخورد خوبی از بازیکنان دریافت می کنم اما وقتی به زمین مسابقه می رسیم، عملا پوچ و تهی هستیم. من نمی توانم اینجا بیایم و چیزهایی برخلاف واقعیت را به شما بگویم؛ واضح است که در حال دست و پا زدن هستیم. جوری بازی می کنیم که حریف برای غلبه بر ما نیاز به هیچ کار فوق العاده ای ندارد.
نمی توانیم بگوییم که انگیزه ای نداریم پس باید از لیگ دست بکشیم؛ باید برای رسیدن به لیگ اروپا بجنگیم و انگیزه داشته باشیم. به غیر از آن، ما میلان هستیم و همیشه باید برای پیروزی به زمین برویم. واقعا شرمنده ام؛ بیشتر شبیه یک گروه موسیقی به نظر می رسیم تا یک تیم فوتبال!
می بینید که در تیم آرامش، اعتماد به نفس و تمرکز وجود ندارد چون بازیکنان جوان زیادی داریم که وقتی به گل نمی رسند، عصبی می شوند. هیچ نشانی از یک تیم نداریم و این مسئله بیش از هر چیزی مرا نگران می کند. احساس می کنم در حال سقوطم. انرژی زیادی برای بالا آمدن در جدول صرف کردیم و حالا همه چیز درحال فروپاشی است. به بازیکنانم در طول هفته بارها هشدار داده بودم که بنونتو تیم خوبی است پس حالا جای ناراحتی وجود ندارد؛ آنها باید بیشتر فکر کنند که چرا اینچنین شد.
ما حالا در رقابت بر سر سهمیه لیگ اروپا هستیم و برای رسیدن به آن باید از خودگذشتگی و حس تعلق به تیم دوباره زنده شود.

Let’s block ads! (Why?)