۵ دلیل باخت ذوب اهن به استقلال

      هیچ دیدگاهی برای ۵ دلیل باخت ذوب اهن به استقلال ثبت نشده

در حالی که سه شنبه هفته جاری در ورزشگاه آزادی بازی برگشت استقلال و ذوب آهن از دور مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در فصل ۲۰۱۸ برگزار می شود؛ جنگ روانی بین دو تیم بالا گرفته اما نشانه هایی از این بازی وجود دارد که کفه ترازوی برد را به نفع استقلالی ها سنگین تر کرده است. در ادامه این مطلب به دلیل باخت ذوب آهن به استقلال خواهیم پرداخت با دراپ بال همراه باشید.
بررسی شانس صعود استقلال از مرحله یک هشتم لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۱۸
۵ دلیل باخت ذوب اهن به استقلال

ضعف فنی ذوب آهن در بازی رفت
اگر بخواهیم منصفانه به بازی رفت نگاه کنیم، استقلال با وجود مصدومیت ستاره این روزهای خودش یعنی مامه تیام در نیمه اول و تا قبل از مصدوم شدن داریوش شجاعیان و امید ابراهیمی، حاکم مطلق بازی بود و امیر قلعه نویی با وجود اینکه تیمش میزبان بود شانس آورد که دروازه بانی به نام رشید مظاهری در درون دروازه ش قرار دارد وگرنه در همان نیمه اول، شاید ۳ گل از استقلال دریافت می کرد اما در نیمه دوم نیز علی رغم خلع سلاح شدن استقلال اما شاهد بازی پایاپایی از سوی شاگردان شفر بودیم و اشتباه بچه گانه روزبه چشمی باعث تقدیم یک پنالتی به ذوب اهن شد و نتیجه بازی به سود ذوبی ها عوض شد وگرنه ذوب آهن در بازی رفت هیچ برتری فنی نسبت به استقلال نداشت و این اندیشه های شفر بود که علی رغم در اختیار نداشتن چندین بازیکن خود بر قلعه نویی غلبه کرد.
دست خالی قلعه نویی در بازی برگشت
بازی رفت دو تیم اگرچه برای ذوبی ها خوشایند به انتها رسید اما خبر بد این است که آنها در بازی برگشت یکی دیگر از مدافعین میانی اصلی خود یعنی نژاد مهدی را در اختیار ندارند و قلعه نویی مجبور است از بازیکنی در این پست بازی بگیرد که تجربه کافی برای بازی در این پست را ندارد و این موضوع در غیاب خالد شفیعی وقتی بیشتر به چشم می آید که بدانیم، تاکتیک احتمالی ذوب اهن در بازی برگشت احتمالاً دفاع اتوبوسی و استفاده از ضد جملات خواهد بود و اگر یکی از مدافعین مرکزی تجربه کافی برای بازی تحت فشار را نداشته باشد، احتمال اینکه او به پاشنه آشیا تیمش در ورزشگاه مملو از جمعیت آزادی تبدیل شود بسیار زیاد است.
بازگشت قاتل حریفان استقلال به نوک حمله
قلعه نویی در بازی برگشت با پدیده ای جدید مواجه خواهد شد که در سه بازی قبلی که در مقابل استقلال داشته(رفت و برگشت لیگ و بازی رفت لیگ قهرمانان آسیا) آن را تجربه نکرده است؛ او در بازی برگشت باید مقابل مامه تیامی دفاع کند که به جرات می توان گفت هیچ تیمی توان مقاوت در مقابل ضربات زهردار داخل چارچوب او را ندارد و آمار بالای گلهای او در تبدیل ضرباتش به گل هر خط دفاع و دروازه بانی را می ترساند. مدافعین کم تجربه ذوب اهن در غیاب دو مدافع میانی اصلی ذوبی ها به نام خالد شفیعی و نژاد مهدی، کار سختی برای مهار مامه تیام در پیش خواهند داشت.
جو روانی معکوس علیه ذوب اهن و قلعه نویی
به طور حتم در بازی برگشت ذوب آهن و استقلال در ورزشگاه آزادی، استقبال چندان جالبی از بازیکنان خشن این تیم که موجب مصدومیت چند بازیکن استقلال شدند به عمل نخواهد آمد و به احتمال فراوان از دقیقه ۱ بازیف فشار روانی زیادی بر روی چند مهره کلیدی ذوب آهن و حتی سرمربی و مدیرعامل این تیم که استاد جنگهای روانی پیش از بازی هستند، وارد خواهد شد و اگر استقلالی ها بتوانند در نیمه اول یک گل وارد دروازه ذوب اهن کنند، آنگاه فضای استادیوم آزادی به شدت به سود استقلال و به ضرر ذوب آهنی ها خواهد شد که بدون شک بر روی برخی بازیکنان جوان و کم تجربه این تیم تاثیرگذار خواهد بود.
استقلال قویتر از بازی رفت 
شاید برخی معتقد باشند با مصدومیت داریوش شجاعیان وزن تهاجمی استقلال ضعیفتر خواهد شد اما با نگاهی به بازیکنانی که می توانند جای خالی او را پر کنند به این نتیجه می رسیم که استقلال بسیار قوی تر از بازی رفت ظاهر خواهد شد و شاید سورپرایزی به نام مهدی قائدی که دو سه هفته ای است وارد تمرینات گروهی شده است نیز در این بازی شگفتی ساز شود. بدون تردید مامه تیام که بدون هیچ مشکلی در تمرینات سه چهار روز اخیر استقلال شرکت کرده در نوک پیکان خط حمله استقلال قرار خواهد گرفت و بازیکنانی مثل اسماعیلی، جبارف و وریا غفوری نیز از پشت سر او را کاور خواهند کرد و شاید حتی مهدی قائدی جوان به جای داریوش شجاعیان از ابتدا بازی کند و وریابه یک خط عقب تر یعنی در پست مدافع راست قرار گیرد.
به نظر شما آیا استقلال که بر روی کاغذ شانس کمی برای صعود به دور بعد دارد، می تواند از سد ذوب اهن در بازی برگشت بگذرد و به دور بعد رقابتها راه یابد؟

Let’s block ads! (Why?)