مشکل اصلی فدراسیون تکواندو راس هرم است/ برخی ملی پوشان اشباع شده اند

خبرگزاری میزان- کارشناس تکواندوی ایران گفت: فرقی ندارد چه کسی سرمربی تیم ملی باشد، چون مشکل اصلی تکواندو از راس هرم است.

حسن عسکری در گفت وگو با خبرنگار گروه ورزشی خبرگزاری میزان، در خصوص شرایط تکواندوی ایران اظهار داشت: تکواندوی ایران چند سالی است با مشکل دست و پنجه نرم می کند و فرقی ندارد چه کسی سرمربی باشد، چون مشکل اصلی از راس این فدراسیون است. من خودم مربی هستم و درک می کنم وقتی یک نفر در کارم دخالت کند، چه شرایط بدی ایجاد می شود.
وی افزود: به طور مثال برای المپیک ۲۰۱۲ قرار بود رقابت انتخابی بین مهران عسکری و یوسف کرمی برگزار شود، اما از سوی آقایان دستور آمد که مهران نباید در انتخابی شرکت کند. درد اصلی جامعه تکواندو هم همین دخالت های بی مورد است.
کارشناس تکواندو با انتقاد از عدم اعزام تیم ملی تکواندو به رقابت های گرندپری ایتالیا تصریح کرد: اینکه آقایان می گویند به خاطر خستگی تیم را به ایتالیا نمی بریم اصلا توجیه قابل قبولی نیست. مگر سایر کشور ها در مسابقات اروپایی و قهرمانی آسیا و … شرکت نمی کنند؟
ملی پوش سال های دور تکواندو ادامه داد: قصد خراب کردن هیچ بازیکنی را ندارم، اما برخی ملی پوشان ایران اشباع شده اند و دیگر با آن جدیت همیشگی کار نمی کنند. چرا باید آقای x در تمام رقابت ها شرکت کند و یکسری جوان پشت خط بمانند؟ با توجه به اینکه تکواندوکاران خوبی در ایران داریم باید سه تیم ملی داشته باشیم تا هیچ یک از نفرات ثابت احساس امنیت نکنند. این بهترین راه برای ایجاد حس رقابت بین تکوانوکاران است.
عسکری در خصوص پسرش مهران که به تازگی مربی تیم ملی ترکیه شده، عنوان کرد: مهران در ترکیه مربی شده و باید به همسرش (نور تاتار) کمک کند تا برای المپیک ۲۰۲۰ آماده شود. آن ها هر ۲۰ روز یک بار در یک مسابقه شرکت می کنند و امیدوارم زحماتشان نتیجه دهد و نور تاتار در المپیک توکیو به مدال طلا برسد.
انتهای پیام/

Let’s block ads! (Why?)